شرکت تسکو در اولین کنفرانس بلند مرتبه سازی

 

شرکت تسکو در اولین کنفرانس بلند مرتبه سازی  در 19-20-21 دی ماه 93 شرکت نموده و در این  کنفرانس کارگاه های آموزشی با عناوین :
سیستم های قالب بندی ، تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع  و  سیستم داربست بندی را ارائه  داده است .

 
هدف تسکو از شرکت در این کنفرانس آموزش می باشد .

 کارگاه های شرکت تسکو شامل :

1- کارگاه آموزشی  سیستم های نوین قالب بندی و اجزای سازه های بتنی
امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش شهرسازی نیاز به ساخت ساختمان های بلند مرتبه به وضوح احساس می شود .  با توجه به نوع مقاومت و تحمل نیروهای وارده ، بتن گزینه ای مناسب جهت سازه های این گونه بناها می باشد. در پروسه ساخت ساختمان های بلند مرتبه یکی از معضلاتی که همواره مدیر پروژه با آن درگیر است ، نوع قالب مصرفی است .  قالب‌بندی یک سازه موقتی است و همانند هر سازه دیگری نیازمند طراحی است. طراحی قالب‌بندی با انتخاب سیستم قالب‌بندی آغاز می‌شود؛ که بر عهده مدیران با تجربه پروژه‌هاست، تجارب موجود بیانگر این مدعاست که انتخاب غلط سیستم قالب‌بندی می‌تواند منجر به مشکلات عدیده‌ای درکیفیت، ، زمان‌بندی و مسائل مالی پروژه گردد. چه‌بسا انتخاب و استفاده نا‌به‌جا از قالب‌های درجا در مواردی که استفاده از قالب‌های پیش‌ساخته مدولار توجیه‌پذیر است، و یا استفاده از سیستم‌های مدولار به جای سیستم‌های یکپارچه، می‌تواند مدیریت پروژه را دچار مشکل کند.شرکت تسکو قصد دارد در این کارگاه آموزشی به معرفی انواع سیستم های نوین قالب بندی و مزایای این سیستم نسبت به سیستم های پیشین از جمله نحوه بارگذاری ، جنس مصالح مصرفی و نحوه اتصال آنها و ... مباحثی را ارائه نماید. برخی از این انواع سیستم قالب بندی شامل سیستم یکپارچه ، MK ، ORMA ، سیستم های قالب بندی  بالارونده ، میز پرنده و ... می باشد. پس  از انتخاب سیستم قالب‌بندی نوبت به طراحی آن می‌رسد. بدیهی است که طراحی قالب‌بندی به عنوان زیرمجموعه‌ای از طراحی سازه‌ها، مبتنی بر همان اصولی است که طراحی سایر سازه‌ها بر آن استوار است. به عبارت دیگر روند طراحی قالب‌بندی همان روند طراحی سایر سازه‌هاست که تنها با مقتضیات این نوع خاص سازه هماهنگ شده است. شرکت تسکو در این کارگاه به ارائه توضیحاتی کلی در خصوص «طراحی قالب‌بندی» خواهد پرداخت. لازم به ذکر است که هدف از ارائه این کارگاه آن نیست که شرکت کننده  را قادر سازد تا به راحتی و بدون عیب و نقص به طراحی سیستم قالب‌بندی بپردازد، بلکه جهت آشنایی عزیزان با اصول و روش‌های طراحی سیستم‌های قالب‌بندی ارائه می‌شود.  به طور کلی مباحث مورد ارائه توسط شرکت تسکو شامل موارد زیر می باشد :
ارائه فیلم های آموزشی قالب بندی در کشورهای مختلف جهان
آشنایی با سیستم قالب بندی بالارونده به همراه انیمیشن آموزشی نصب
آشنایی با سیستم های قالب های مدولار در دیوارهای بلند به همراه فیام آموزشی
آشنایی با سیستم MK که قابلیت استفاده چند منظوره در قالب ها را دارد. به همراه فیلم آموزشی
آشنایی با سیستم میزپرنده و استفاده آن در قالب بندی دالها به همراه فیلم آموزشی نصب و جابجایی
آشنایی با نحوه اتصالات قالب ها
آشنایی با نوع بارپذیری قالب ها
آشنایی با سیستم طراحی قالب ها
آشنایی با سیستم ایمنی کارگران در قالب بندی های مختلف 
2-کارگاه آموزشی : داربست ، دسترسی و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع
امروزه در صنایع و مشاغل مختلف برای نیل به اهداف و پیشبرد پروژه ها نیاز به کار در ارتفاع بیش از پیش وجود دارد . کار در ارتفاع دارای خطرات بسیار زیادی از جمله سقوط افراد و ابزار کار می باشد  و باتوجه به افزایش آمار حوادث ناشی از کار درکارگاههای ساختمانی که به دلیل عدم انتخاب روش صحیح برای دسترسی ورعایت نکردن موارد ایمنی اتفاق می افتد، به نظر می رسد که با تلفیق مدیریت و مهندسی از اینگونه حوادث  جلوگیری نمود.
 صنعت ساختمان و به خصوص بلند مرتبه سازی یکی از حوزه های وسیعی است که مقوله دسترسی و کار در ارتفاع در آن به عنوان یک ضرورت و نیاز مطرح است و انتخاب نوع دسترسی مناسب با توجه به اولویت های : شرایط کاری ، زمان ، تجهیزات ، نیروی کار ، و هزینه می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف در پروژه ها و بهینه نمودن منابع ایفا کند. در این میان روش های نوین داربست بندی  که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد با تکیه بر دانش فنی و تکنولوژی روز و با قابلیت تعامل با روش ها و تجهیزات متنوع ایمنی و حفاظت فردی ، سهولت دسترسی و کار در ارتفاع را همراه با ریسک پایین و ایمنی بالا به ارمغان آورده است . آشنایی مدیران ، مهندسان و دست اندر کاران صنعت ساختمان  به خصوص در حوزه  بلند مرتبه سازی با تکنولوژی های پیشرفته و نوین و روش های ایمن کار در ارتفاع می تواند گستره وسیعی از انتخاب ها را برای آن ها به ارمغان آورد.
تسکو در این کارگاه آموزشی سعی دارد تا با شناخت انواع داربست و روش دسترسی مناسب برای هر نوع آن و موارد ایمنی و حفاظتی هر کدام ایده ای مناسب جهت تصمیم گیری بر حسب نوع نیاز به مهندسین گرامی فراهم آورد.
اولویت ها و اهداف:
 
الف- آشنایی با روش ها و تجهیزات متنوع کار در ارتفاع شامل:
- سیستم های نوین داربست بندی (داربست های ایمن مدولار،فریمی ، المانی و...)
- انواع بالابرهای مورد استفاده برای افراد و مصالح
- پلکان های موقت و نردبان ها
- برج ها و سکو های کاری ثابت یا متحرک
- سیستم های دسترسی با طناب
ب-آشنایی با روش ها و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع،شامل:
- تجهیزات حفاظت فردی ((PPEs (انواع هارنس ، لنیارد،کلاه های ایمنی و ...)
- تجهیزات جلوگیری از سقوط (لایف لاین،تورهای ایمنی افقی و عمودی،حصار های ایمنی و...)
ت- آشنایی با اقدامات ،روش ها و تجهیزات نجات پس از سقوط.

 

 

این متن را در گوگل محبوب کنید